Atpūtas vieta Remeši Babītes ezera krastā
REMEŠI

REMEŠI

ATPŪTAS VIETA REMEŠI

septītā Latvijas lielākā ezera krastā

Atpūtas vieta “Remeši” atrodas septītā Latvijas lielākā ezera krastā.  Babītes ezers ir izveidojies aptuveni pirms 3000 līdz 4000 gadiem, no Litorīnas jūras atdaloties seklam līcim. 

Šis ezers ir 2988 hektārus plats, krasta līnija garums sasniedz 33 kilometrus.  Vidējais dziļums 0,9 metri, savukārt maksimālais dziļums – 1,7 metri.

Babītes ezers un tā apkārtne ir nozīmīga putnu koncentrācijas vieta. Šeit konstatētas 184 putnu sugas, no kurām 36 ligzdo ezera apkaimē. 

Šeit mīt ne tikai tādas sugas, kas ierakstītas pasaules Sarkanajā grāmatā, bet arī Eiropā un Latvijā aizsargājami putni: lielais dumpis, mazais dumpis, mazais ormanītis, niedru lija, ragainais dūkuris, upes zīriņš, mazais zīriņš, melnais zīriņš, melnā puskuitala, lielais ķīris.

Babītes ezerā mājo 17 zivju sugas. Visbiežāk “Remeši” ciemiņiem copē veicies tieši ar līdakām, asariem, karpām, līņiem un karūsām.

Šis ir eitrofs ezers ar bagātīgām parastās niedres, ezera meldra un vilkvālīšu audzēm, kā arī ar iegrimušiem un peldošiem ūdensaugiem. Mitrās pļavas ir vērtīgs biotops, kas Zemgalē saglabājušās tikai atsevišķās vietās gar Lielupi.

Babītes ezers savienojas ar Lielupi. Līdz 19. gadsimta sākumam bija tikai viens savienojums rietumu galā — Gāte. Lielupes ūdeņi ezerā tobrīd ieplūda tikai palu laikā. 

1816.-1817. gados tika izrakta Spuņupe, kas savienojās ar Lielupi (iepretī Valteriem). Tomēr 20. gadsimtā tā aizbērta. To pašlaik šķērso Jūrmalas apvedceļš A10.  Savukārt 1988. gadā Babītes ezera ziemeļaustrumu galā izrakts Varkaļu kanāls uz Lielupi, nodrošinot caurplūdi visa ezera garumā.

Ezera austrumu un dienvidu krastā izbūvēti polderi: Babītes, Dzilnupes, Trenču, Gātupes.

Vai zināji?

Atpūtas vieta “Remeši” atrodas 30 minūšu attālumā no Rīgas centra, Babītes ezera krastā.

Aktīvās atpūtas cienītājiem “Remešos” pieejama SUP un laivu noma Babītes ezerā, kā arī vieta sporta spēlēm. Līdzās atrodas arī skatu tornis putnu vērošanai un plaša, stilīga terase ar skatu uz ezeru. Interesentiem iespēja izbaudīt sajūtu taku.

Iespējams rezervēt arī teritoriju Babītes ezera krastā, kas piemērota dažādu svētku svinēšanai pie dabas. Katru vakaru daba priecē ar skaistiem saulrietiem.

15 kilometru attālumā no “Remešiem” atrodas Cenu tīreļa laipu taka, savukārt sešu kilometru attālumā – Ložmetējkalns.

×